Mūsu biedrības „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns’” DAC „Cerību tilts” mūzikas grupa „Zvaigžņu dzirksts” ir uzvarējuši un ieguvuši 1. vietu Mūsdienu akustisko vokāli instrumentālo grupu festivālā – konkursā „Sudraba kaija 2015” !!!!

Parent Category: "Cerību tilts"

Festivāla rīkotājs bija Salacgrīvas novada dome un Liepupes pagasta Tautas nams, sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo Kultūras Centru. Festivāla pamatā ir akustiskās mūzikas tradīciju pārmantošana un popularizēšana. Tas nozīmē, ka dalībnieki nedrīkstēja uzstāšanās laikā izmantot skaņu pastiprinošas ierīces – mikrofonus, monitorus, elektriskos mūzikas instrumentus. Skanējumam bija jābūt tā sabalsotam un priekšnesumā iesaistītajiem dalībniekiem bija jāprot tā darboties, lai līdz skatītājiem nonāktu sabalansēts skanējums.

Konkursā piedalījās 14 mūziķu grupas un tās vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Valts Pūce, Valters Pūce, Dace Pūce, Artūrs Uškāns un Salacgrīvas novada domes priekšsēdētāja vietniekam Jānis Cirulis.

5. jūnijā šis konkurss notika jau 4. reizi. Konkurss notika divās kategorijās – tautas mūzika un populārā mūzika. Konkursā piedalījās koncertējošas mūziķu apvienības no visas Latvijas. Populārās mūzikas grupā uzvarēja profesionāla mūziķu grupa „MATI”.

‘’Zvaigžņu dzirksts’’ konkursā startēja un uzvarēja Tautas mūzikas kategorijā ar jaunu skaņdarbu programmu!!! Tāda mūzikas grupa kā mūsēja šajā konkursā piedalījās pirmo reizi. Saņēmām atzinību par dziesmu aranžējumiem, sabalansētu skanējumu un inovatīvu pieeju tautas mūzikai.

Paldies visiem mūsu atbalstītājiem un visiem, kuri ticēja mūsu varēšanai – Gundegai Tumpelei, Ievai Krustai, Velku fondam, Annai Reingoldei , visiem dalībnieku vecākiem un šoferītim Romam!!

Pārējās „Zvaigžņu dzirksts” pavasara un vasaras aktivitātes:

1.aprīlī Zvaigžnu dzirksts trio zelta laureāta titula saglabāšana integratīvās mākslas festivālā "Nāc līdzās'' jau trešo gadu un iespēja atkal piedalīties Ziemassvētku koncertā.
10.-20.maijs Zvaigžņu dzirksts piedalīšanās Organizacijas "World without borders" konkursā jauniešiem un bērniem ar īpašām vajadzībām "Mechti sbivajutsa" Baltkrievijā, Minskā un diploma "ZA ISPALNITELNOJE MASTERSTVO" iegūšana.
24. maijs. Piedalāmies biedrības ""Aspazija'' rīkotajos ikgadējos Vasarassvētkos pie Pāvila baznīcas.
27.maijs Piedalīšanās ikgadējā festivālā Koknesē " Uguns dziesma , Zemes dziesma, , Likteņupes dziesma."
31.maijs Piedalīšanās Viļānu bērnu un jauniešu invalīdu biedrības "'Sausltariņš'' 10 gadu jubilejas koncertā.
5. jūnijs. Godalgotā pirmā vieta Mūsdienu aksustisko vokāli instrumentālo grupu festivālā - konkursā "Sudraba kaija 2015" tautas mūzikas ansambļu grupā.
11. jūnijs Piedalāmies Biedrības "'Aicinājums Tev'' festivālā Siguldā ''8. dziedāšanas svētki.”

31. maijā mūzikas grupa ‘’Zvaigžņu dzirksts’’ viesojās Viļānu bērnu un jauniešu biedrības „Saulstariņš” 10 gadu jubilejas pasākumā.

Mūzikas grupai jau vairākus gadus ir veiksmīga sadarbība ar šo biedrību un viņu enerģisko vadītāju Dainu Bordovsku. Viļānos Lakstīgalu saliņas brīvdabas estrādē viņa ar savu komandu ik gadu rīkoja festivālu „Zilā cerību puķe’’ uz kuru sabrauca invalīdu biedrību pārstāvji no visas Latvijas. Šogad visi bijušie festivāla dalībnieki un biedrības atbalstītāji ar priekšnesumiem sveica gaviļniekus.

‘’Zvaigžņu dzirksts’’ aizveda sveicienus no mūsu DAC un veltīja sanākušajiem muzikālu sveicienu.

IMG-20150410-WA0010

 

IMG-20150531-WA0000

 

sudraba kaija 1

 

sudraba kaija 3

 

UGUNSDZIESMA 13

 

vasarassvetki