BOČIA TURNĪRS NOSLĒDZIES

Parent Category: ROOT

Jau otro gadu pēc kārtas Rīgas dienas aprūpes centru un citu sociālo pakalpojumu klientiem , kas ir jaunieši un pieauguši cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, atkal bija iespēja mēroties spēkiem Bočia spēlē. Turnīru š.g. 10.oktobrī organizēja biedrība „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns”” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un Jaunatnes pārvaldes un Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācijas finansiālu atbalstu.

Sacensības norisinājās Rīgas Nacionālajā sporta manēžā un tajās piedalījās 12 komandas no 9 dažādām sociālās aprūpes iestādēm: DAC “Cerību māja”, DAC “Cerību ligzda”, DAC “Mēness māja”, DAC “Cerību sala”, DAC “Saule”, DAC “Saule – Ezera filiāle”, fonda “Kopā”, specializētās galdniecības darbnīcas “Skaida”, un Latvijas Samariešu apvienības grupu dzīvokļiem.

Sacensībās piedalījās gan jau pieredzējuši spēlētāji, gan arī tādi sportisti, kas šo aizrautīgo spēli iepazinuši tikai pagājušā gada sacensībās. Sacensību gaitā bija jūtams, ka  dalībnieku vidū ir augusi bočia spēlētprasme, jo komandu vietu sadalījuma noteikšanai bija nepieciešams izspēlēt gan papildus endus, gan papildus spēles. Daudzas spēles bija ļoti līdzīgas un sīvas.

Turnīra ietvaros tika aizvadītas kopā 28 spēles. To tiesāšanā tika piesaistīti brīvprātīgie - studenti no Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas.

Emocijās un pārdomās pēc sacensībām dalās turnīra dalībnieki:

  • Vakardienas bočia turnīrs padarīja krāsaināku mūsu ikdienu, radīja sacensības garu un jautrību sacensību dalībniekos. Prieks bija redzēt un satikt bijušos skolas biedrus un paziņas. Salīdzināt savus un citu dalībnieku spējas un spēkus spēles laikā. Visiem mūsu centra dalībniekiem gribējās uzvarēt un kā visus gadus saņemt 1. vietas diplomu. Bočia sacensībās katrs dalībnieks centās parādīt savu labāko sniegumu. Mēs priecājāmies, bijām  kustīgi un enerģiski. Jo ilgāk mēs spēlējām, jo vienotāki mēs kļuvām.  Labais sniegums cēla mūsu pašapziņu, un komandai, jo labāk padevās bumbiņu ripināšana.  Jo ilgāk mēs sacentāmies, jo labāks noskaņojum valdīja turnīra dalībniekiem.  Visiem patika skaļi priecāties un parādīt savas emocijas.  Šādas sacensības atbrīvo enerģiju, rada dzīvesprieku, palīdz saliedēt kolektīvu un izlīdzinat ikdienā radušās nesaskaņas. Mūsu komandas, "Skaida-2", izšķirošā spēle un uzvara vienoja mūs, mēs bijām lepni par savu dienas centru un par ikvienu no mums. Tas rada vēlmi arī citu gadu piedalīties un izcīnīt godalgotās vietas.

Specializētās galdniecības ''Skaida"   kolektīvs

  • Manuprāt bočia ir ļoti aizraujoša spēle.Bet konkrēti par bočia čempionātu, kas notika 10.oktobrī Sporta manēžā, gribu teikt, ka šo pasākumu labi organizēja. Bija mūzikas fons, kas bija sastādīts no populārākām dziesmām un tas man paaugstināja garastāvokli. Vēl bija organizētas dažādas sporta aktivitātes. Un galvenais plus – labsirdības simbols Ieva Krusta pasākuma vadītājas lomā. Mums bija lieliska iespēja parādīt sevi un paskatīties uz to, ko spēj citi. „Cerību sala” spēlēja labāk, „Cerību ligzda” – mazliet sliktāk. Bet tas taču nav galvenais. Galvenais ir piedalīšanās šajā procesā, azarts un sporta gars.

Juris

BOČIA TURNĪRA REZULTĀTI

1.SKAIDA 1 (Specializētā galdniecības darbnīca „Skaida”)

2. PILNMĒNESS (DAC „Mēness māja”)

3. CERĪBU SALA (DAC „Cerību sala)

4. AŠIE SAMARIEŠI (Latvijas Samariešu apvienības grupu dzīvokļi)

5. EZERIEŠI ( DAC „Saule –Ezera filiāle”)

6. SAULE (DAC „Saule”)

7.-9. SMAIDIŅI ( DAC „Cerību māja”)

7.-9. CERĪBU LIGZDA (DAC „Cerību ligzda”)

7.-9. SKAIDA 1 (Specializētā galdniecības darbnīca „Skaida”)

10.-11. KOPĀ 1 ( DAC „Kopā” )

10.-11. SAUSTARIŅI (DAC „Cerību māja”)

12. KOPĀ 2 (DAC „Kopā”)

Liels paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos un sadarbības partneriem par atbalstu Bočia turnīra organizēšanā.

Bočia ir sporta spēle, kuras pirmsākumi ir meklējami Senās Romas impērijas laikā. Tā bija aizrautīgs brīvā laika pavadīšanas veids Romiešu kareivjiem, kas izplatīja šo spēli visā Romas impērijas teritorijā. Mūsdienās bočia ļoti plaši tiek spēlēta visā pasaulē, jo īpaši cilvēku ar īpašām vajadzībām vidū – sporta klubos, rehabilitācijas centros, aprūpes namos u.c. Tā ir iekļauta gan Paralimpisko spēļu programmā, gan Pasaules Speciālās Olimpiādes sacensību programmā (kustība, kas organizē dažāda mēroga sacensības personām ar garīgās attīstības traucējumiem). Latvijā bočia ieviesa Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija, kas jau kopš 1998.gada organizē Latvijas čempionātus šajā sporta veidā, ar atlases turnīriem katrā novadā.

Biedrības „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns”

Izpilddirektore, sacensību galvenā tiesnese

Ieva Krusta