Mēs lepojamies!

Parent Category: ROOT

Tikko ir noslēgušies XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki un  noteikti, ka daudzu sirdīs joprojām vēl virmo tā pozitīvā enerģija un kopības sajūta, ko radīja šie grandiozie svētki.

Mēs lepojamies, ka arī mūsu biedrības audzēkņi un darbinieki bija aktīvi šo svētku dalībnieki:

DAC „Cerību tilts” paspārnē esošā mūzikas grupa „Zvaigžņu dzirksts” 5.jūlijā Vērmanes dārzā piedalījās Kapelu maratonā sniedzot divus priekšnesumus. Lepojamies , ka ar savu nopietno sagatavošanās darbu un kvalitatīvo sniegumu, „Zvaigžņu dzirksts” spēja izcīnīt tiesības piedalīties šajā koncertā, tādejādi pierādot, ka arī mūsu audzēkņi spēj muzicēt  kopā ar citām Latvijas kapelām uz vienādiem nosacījumiem. Paldies mūzikas pedagogiem Ievai Altrofai un Viesturam Samtam, kā arī visiem  „Cerību tilta” darbiniekiem  par degsmi un ieguldīto darbu.

Lepojamies par DAC „Cerību tilts” audzēkni Edgaru, kurš  Festivālu fonda izveidotā kora „Nāc līdzās” sastāvā  3. jūlijā Ķīpsalas hallē piedalījās koncertā Dziesmusvētku koru diriģentiem. Koris ir tikko nodibināts un ir festivālu fonda ''Nāc līdzās'' radošās direktores Sarmas Freibergas izlolots. Kori māca un diriģē šo Dziesmusvētku virsdiriģente Aira Birziņa. Diriģente ir koristu izaugsmei likusi ļoti augstu latiņu - nereti dziesmas ir dziedamas pat sešās balsīs!!! Korī piedalās jaunieši ar speciālām vajadzībām no dažādām Latvijas malām, bet viņi ir dziedāt griboši un varoši. Priecājamies, ka mūsu Edgars ir spējis godam iekļauties šajā kolektīvā un turpina apliecināt, ka mūsu klienti patiesi spēj paveikt ko tādu, ko ikdienā ne katrs spēj!!
Koris pirmajam koncertam bija sagatavojis divas dziesmas. Tās bija Ērika Ešenvalda nu jau plašāk pazīstamā "Dvēseles dziesma" un Latviešu tautasdziesmu ''Rīga dimd''.

Lepojamies arī par saviem kolēģiem, kas dažādu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu sastāvos piedalījās svētkos: Agrita Mihailova (koris „Gaismaspils”), Inese Levāne (koris „Pa saulei”), Normunds Lapiņš (TDK „Gatve”)

Milzīgs prieks un lepnums par ikvienu, kas gan darbā, gan savā brīvajā laikā velta laiku un pūles latvisko  tradīciju un kultūras stiprināšanai!

Ieva