BOČIA TURNĪRS NOSLĒDZIES

Parent Category: ROOT

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Rīgas dienas aprūpes centru un citu sociālo pakalpojumu klientiem š.g. 25.oktobrī atkal bija iespēja mēroties spēkiem Bočia spēlē. Turnīru organizēja biedrība „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns”” ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un Jaunatnes pārvaldes finansiālu atbalstu.

Sacensības norisinājās Rīgas Nacionālajā sporta manēžā un tajās piedalījās 12 komandas no DAC “Cerību māja”, DAC “Cerību ligzda”, DAC “Mēness māja”, DAC “Cerību sala”, DAC “Saule”, DAC “Saule – Ezera filiāle”, fonda “Kopā”, specializētās galdniecības darbnīcas “Skaida”, Latvijas Samariešu apvienības grupu dzīvokļiem un biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”.

Sacensībās piedalījās gan jau pieredzējuši spēlētāji, gan arī tādi sportisti, kas šo aizrautīgo spēli spēlēja pirmo reizi. Tādēļ ir jo īpašs prieks, ka ar šo sacensību palīdzību ir izdevies popularizēt spēli un veicināt tās spēlētprasmju izaugsmi.

Turnīra ietvaros tika aizvadītas kopā 27 spēles. To tiesāšanā tika piesaistīti brīvprātīgie - studenti no Latvijas Sporta Pedagoģijas akadēmijas. Interesanti, ka pirmo reizi sacensību vēsturē finālā tikās vienas organizācijas, t.i. specializētās galdniecības darbnīcas „Skaida” divas komandas.

Emocijās un pārdomās pēc sacensībām dalās turnīra dalībnieki:

“ Es jutos labi, man patika bočia spēle. Atceros, ka bumbiņas vajag samest pēc krāsas,

man bija sarkanā. Tā bija tuvu baltajai, tāpēc mana komanda uzvarēja.

Es gribētu spēlēt vēl.”

Mārtiņš

“Es kopā ar saviem draugiem no centra piedalījos bočia sacensībās. Man ļoti patika. Mums bija sava forma un viss bija ļoti interesanti. Mēs ieguvām 3.vietu. Saņēmām diplomu un konfekšu kasti dāvanā. Nākamreiz es labprāt piedalīšos šādās sacensībās.”

Natālija

“..Pirmo spēli mēs diemžēl zaudējām, toties uzvarējām otro. Trešo un ceturto atkal zaudējām. Ceturtā bija pēdējā spēle. (..) Es sacensībās satiku daudz draugu.  Man žēl, ka tādas sacensības nenotiek biežāk. “

Romans

“Man dikti patika spēlēt, tikai nepatika, ka mēs neuzvarējām. Bet končas mēs tomēr dabūjām. Nākamreiz nākšu atkal.”

Roberts

„Es esmu lielā sajūsmā par bočia sacensībām Sporta manēžā.  (..) Bija lielas telpas un daudz telpas. Bija azarts, bet tas spēlē ir pats galvenais, vai ne? Un vēl. I. Krusta labsirdības etalons un mūsu kumīrs, kā šī pasākuma vadītāja bija savos uzdevuma augstumos. Paldies par bočia sacensībām Sporta manēžā. Vēlētos, lai tādi pasākumi notiktu  kaut reizi pusgadā.”

Juris

BOČIA TURNĪRA REZULTĀTI

1.SKAIDA 2

2. SKAIDA 1

3. AŠIE SAMARIEŠI

4. EZERIEŠI

5. RŪPJU BĒRNS

6. KOPĀ 1

7./8.  PILNMĒNESS

7./8. KOPĀ 2

9./10. CERĪBU MĀJA

9./10. CERĪBU LIGZDA

11./12. SAULE

11./12. CERĪBU SALA

Liels paldies visiem dalībniekiem par piedalīšanos un sadarbības partneriem par atbalstu Bočia turnīra organizēšanā.

Bočia ir sporta spēle, kuras pirmsākumi ir meklējami Senās Romas impērijas laikā. Tā bija aizrautīgs brīvā laika pavadīšanas veids Romiešu kareivjiem, kas izplatīja šo spēli visā Romas impērijas teritorijā. Mūsdienās bočia ļoti plaši tiek spēlēta visā pasaulē, jo īpaši cilvēku ar īpašām vajadzībām vidū – sporta klubos, rehabilitācijas centros, aprūpes namos u.c. Tā ir iekļauta gan Paralimpisko spēļu programmā, gan Pasaules Speciālās Olimpiādes sacensību programmā (kustība, kas organizē dažāda mēroga sacensības personām ar garīgās attīstības traucējumiem). Latvijā bočia ieviesa Latvijas bērnu un jauniešu invalīdu sporta federācija, kas jau kopš 1998.gada organizē Latvijas čempionātus šajā sporta veidā, ar atlases turnīriem katrā novadā.

Biedrības „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns”

Izpilddirektore, sacensību galvenā tiesnese

Ieva Krusta