Dienas aprūpes centra "Cerību tilts" sadarbība ar Starptautisko sieviešu klubu
Esam pagodināti un priecīgi, ka arī 2025. gadā dienas aprūpes centrs „Cerību tilts” turpinās ilggadējo sadarbību ar Starptautisko sieviešu klubu (turpmāk tekstā IWRC).
Līdz šim saņemto finansiālo atbalstu esam izlietojuši plauktu sistēmu, garderobes skapju, mūzikas instrumentu un apskaņošanas sitēmas kā arī projektora iegādei un citām dienas aprūpes centra vajadzībām.
Pagājušā gadā ziedojumu izlietojām vienas dienas ekskursijai uz Liepāju un Ziemupi sadarbībā ar atraktīvo tūrisma aģentūru „Jauni rakursi” un vairāku dienu izbraukumam uz Mazsalacu, kur dalībnieki pilnveidoja savas pašaprūpes prasmes neierastos apstākļos, veicināja kolektīva stiprināšanu un komunikācijas prasmes, iepazina novada vēsturi un skaistākās vietas, piedalījās izglītojošos pasākumos muzejā un izbraukumā ar kuģīti Burtnieku ezerā.
Ar dienas aprūpes centra dalībnieku darinājumiem piedalāmies ikgadējos IWRC organizētajos Ziemassvētku labdarības tirdziņos.
Šogad piešķirto finansējumu plānojam izlietot ekskursijai uz Sēlijas novadu un vairāku dienu izbraukumam uz Saldu.
Komandā ir spēks un mūsu kolektīvs tam ir nepārspējams pierādījums!
Projekts kā iespēja cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem saņemt kompleksu atbalstu balstoties uz individuālo vajadzību izvērtējumu
30.06.2023.
ESF projekts Nr.9.2.2.3/22/A/002 "Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšana
personām ar garīga rakstura traucējumiem"
Projektu realizējam kopš 10.10.2022. Kopā projekta ietvaros atbalstu ikdienā saņem vairāk kā 50 cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem.
Ergoterapijas konsultācijas tiek nodrošinātas 18 projekta dalībniekiem;
Drāmas terapijas grupu nodarbības 24 projekta dalībniekiem;
Fizioterapijas individuālās nodarbības 15 projekta dalībniekiem;
Mākslas terapijas individuālās nodarbības 18 projekta dalībniekiem;
Sociālās rehabilitācijas nodarbības - individuālais atbalsts 12 klientiem projekta dalībniekiem;
Atelpas brīža pakalpojums 9 projekta dalībniekiem.
Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā Fonda un Valsts budžeta līdzekļiem.
Piktogrammu lietošanas apguve sociālā rehabilitētāja nodarbībās
31.05.2023.
ESF projekts Nr.9.2.2.3/22/A/002 "Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšana
personām ar garīga rakstura traucējumiem"
31.05.2023. Nodarbību procesā tiek apgūtas dažādu tēmu piktogrammas, aizpildītas darba lapas, veikti praktiski uzdevumi. Projekta dalībnieki iepazinušies un atbilstoši spējām lieto SymWriter piktogrammu veidošanas lietojumprogrammu.
Nodarbībās uzlabota dalībnieku komunikācija un dialoga veidošanas prasmes, apgūtas jaunas zināšanas un prasmes, paplašināts vārdu krājums. Sociālās rehabilitācijas individuālais darbs projekta ietvaros tiek nodrošināts 12 projekta dalībniekiem.
Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā Fonda un Valsts budžeta līdzekļiem.
Drāmas terapija grupā
28.04.2023.
ESF projekts Nr.9.2.2.3/22/A/002 "Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšana personām ar garīga rakstura traucējumiem"
Drāmas terapija kā viens no mākslu terapijas veidiem palīdz uzlabot emocionālo, kognitīvo, fizisko un sociālo veselību. Tās pamatā ir drāmas un tās izteiksmes līdzekļu zinātnisks pielietojums terapeitiskiem mērķiem. Projektā īstenošanas laikā tiek realizētas vairākas drāmas terapijas grupas, kopā drāmas terapijas grupās piedalās 24 projekta dalībnieki.
Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā Fonda un Valsts budžeta līdzekļiem.
ERGOTERAPIJAS NOZĪME DARBĀ AR CILVĒKIEM AR GARĪGA RAKSTURA TRAUCĒJUMIEM
31.03.2023.
Projekta ESF Nr.9.2.2.3/22/A/002 "Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšana personām ar garīga rakstura traucējumiem" ieguvumi.
Ergoterapijas nodarbību laikā, projekta
ietvaros, īpaša uzmanība tiek pievērsta klienta funkcionēšanas stāvoklim un
tiek izstrādāta individuālais rehabilitācijas plāns. Tiek trenēta lielā un sīkā
motorika rokās ar vingrinājumu un spēļu palīdzību. Spastikas mazināšanai tiek
veikti pasīvie vingrinājumi un roku masāža, ja nepieciešams tiek pielietota
klientam individuāli izgatavota ortoze, pielietotas pozicionēšanas un
vertikalizēšanas tehnikas. Pēc nepieciešamības tiek sniegti
ieteikumi tehniska palīglīdzekļa saņemšanai vai lietošanai.
Lai veicinātu klientu neatkarību ikdienas aktivitātēs, tiek trenētas pašaprūpes prasmes, tādas kā ģērbšanās, rūpēšanās par savu izskatu, ēdiena pagatavošana, produktu iegāde veikalā, istabas kārtošana utt. Klientiem tiek piedāvātas dažādas brīvā laika pavadīšanas iespējas, pamatojoties uz katra klienta velmēm un interesēm tiek piedāvātas aktīvās spēles, kognitīvie vingrinājumi, galda spēles un dažādi rokdarbi. Nepieciešamības gadījumā tiek sniegta informācija par veselīgajiem ieradumiem, kurus ikdienā ir jāievēro un kopīgi sastādīts dienas plāns, lai ikdienā klientam nodrošinātu struktūru.
Sadarbības rezultātā klientiem uzlabojas sīkā motorika un muskuļu spēks, mazinās spastika, uzlabojas kognitīvās prasmes, spēja patstāvīgi iepirkties un pagatavot vienkāršu ēdienu, sakopt savu darba vai dzīvesvietu, mazāk laika tiek pavadīts pasīvi. Tā rezultāta klientiem uzlabojas pašsajūta un pašvērtējums, kam ir liela nozīme personas emocionālā un fiziskā veselībā.
Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā Fonda un Valsts budžeta līdzekļiem.
Audio logopēdi, ABA speciālisti un ergoterapeiti.

Priecīgi, laimīgi, darbīgi bērniņi no visas Latvijas nu jau pavisam kopā 50 var saņemt brīnišķīgus pakalpojumus pateicoties mūsu lieliskajiem terapeitiem - Audio logopēdam, ABA terapijas speciālistiem un ergoterapeitam!
Drāmas terapija

Drāmas terapija ir viens no mākslu terapijas veidiem, lai palīdzētu uzlabot emocionālo, kognitīvo, fizisko un sociālo veselību. Drāmas terapijā mērķtiecīgi izmanto drāmas un teātra elementus – lomu spēles, stāstus, pasakas, metaforas, sapņus, maskas, priekšmetus, lelles, fotogrāfijas, video, lai sasniegtu terapeitiskus mērķus